ESF - Evropska znanstvena fundacija

Novice, obvestila

Poziv za sodelovanje v objavljenih razpisih Evropske znanstvene fundacije (ESF) za EUROCORES programe v letu 2010

ESF je 25. januarja 2010 objavila razpis za predloge projektov (Outline Proposals) za sedem novih EUROCORES programov, in sicer:

 

ESF je 12. januarja 2010 objavila razpis za dodatni program v družboslovnih vedah:

Za več informacij, dokumentacijo in prijavni obrazec sledite povezavi.

Raziskovalne organizacije in raziskovalce iz Slovenije vljudno vabimo k prijavi na razpis.

Prijave zbira ESF. Upošteva le prijave, ki izpolnjujejo naslednje kriterije:

V projektu raziskovalnega sodelovanja ESF (Collaborative Research Project – ESF-CRP) morajo sodelovati vsaj trije partnerji s svojim delom projekta (individual project, IP) iz treh različnih držav, ki jim nacionalna agencija-članica ESF zagotavlja financiranje njihove udeležbe v ESF-CRP-u (za spisek vseh vključenih agencij po državah sledi povezavi).

Iz posamezne države v posameznem ESF-CRP-u ne sme biti vključenih več kot polovica IP-jev.

Število pridruženih partnerjev AP (Associated Partner; to so raziskovalne skupine, ki v nasprotju z IP-ji nimajo zagotovljenega financiranja s strani svoje nacionalne agencije) je omejeno in ne sme presegati števila IP-jev.

Nacionalne raziskovalne agencije – članice ESF za vsak CRP preverijo, ali sodelujoče raziskovalne organizacije oz. skupine iz njihovih držav izpolnjujejo nacionalne kriterije; v primeru soprijavitelja (IP-ja) iz Slovenije ARRS na poziv ESF preveri naslednje kriterije:

Vodja slovenskega IP-ja mora izpolnjevati pogoje za vodjo temeljnega projekta

Vodja slovenskega IP-ja mora ob podpisu pogodbe o (so)financiranju imeti prostih najmanj 170 raziskovalnih ur

Prijavitelj slovenskega IP-ja mora biti vpisan v evidenco raziskovalnih organizacij oziroma v register zasebnih raziskovalcev

Finančni predračun projekta mora biti pripravljen v skladu z določbami Uredbe o normativih in standardih za določanje sredstev za izvajanje nacionalnega raziskovalnega in razvojnega programa (Uradni list RS, št. 74/04, 32/05, 26/06, 80/07 in 89/2008)

Prijavljene ESF-CRP-e, ki izpolnjujejo tako kriterije ESF kot nacionalne kriterije za vse sodelujoče IP-je, ESF pošlje v mednarodno recenzijo in jih razvrsti po oceni; negativno ocenjene ESF-CRP-e, ki ne dosežejo vstopnega praga, ESF izloči.

Pozitivno ocenjene ESF-CRP-e ESF priporoči v izvedbo. Za vse udeležene IP-je nacionalne agencije-članice ESF glede na svoje finančne zmožnosti podajo izjavo, ali bodo IP iz svoje države sofinancirale. Če je zagotovljeno financiranje vseh IP-jev, ESF projekt (ESF-CRP) sprejme v izvedbo.

ARRS bo v skladu s proračunskimi možnostmi prednostno sofinanciral IP-je iz Slovenije v ESF-CRP-ih, ki jih bo ESF po pozitivni oceni v mednarodni recenziji in po potrditvi financiranja nacionalnih IP-jev s strani udeleženih agencij-članic ESF sprejel v izvajanje. Znesek sofinanciranja ARRS je največ 200,000 EUR na leto na IP iz Slovenije za EUROCORES projekte in 100,000 EUR na leto na IP za ECRP projekte, praviloma v trajanju treh let (največ štirih).

Če ena od  nacionalnih agencij-članic ne zagotovi financiranja za IP iz svoje države, poseben panel (EUROCORES Programme Review Panel) oceni, ali je projekt izvedljiv brez izpadlega IP, in ga na tej osnovi lahko priporoči v izvedbo. Če financiranja ne zagotovita dve ali več nacionalnih agencij-članic, ESF projekta ne sprejme v izvedbo.

ARRS lahko v skladu s proračunskimi možnostmi sofinancira IP-je iz Slovenije v ESF-CRP-ih, ki jih ESF po pozitivni oceni v mednarodni recenziji priporoči v izvajanje, vendar financiranja ne zagotovijo vse udeležene agencije-članice ESF in jih ESF zato ne sprejme  v izvajanje. Vodja slovenskega IP-ja mora poleg dokazil o pozitivni oceni v mednarodni recenziji na obrazcih ARRS predložiti prijavo prilagojenega projekta, ki glede ciljev in obsega dela upošteva sestavo prilagojene projektne skupine, čas trajanja prolagojenega projekta, višino razpoložljivih sredstev ter izjave članov konzorcija (vodij drugih IP-jev v ESF-CRP-u) o možnostih in obsegu sodelovanja v prilagojenem projektu. Strokovno telo, ki ga imenuje Znanstveni svet ARRS, presodi, ali prilagojeni projekt  omogoča realizacijo glavnih ciljev mednarodnega projekta, in predlaga obseg sofinanciranja in trajanje prilagojenega projekta (do 100% obsega glede na prvotno prijavo na razpis ESF in do največ 3 let).

V vseh primerih je sofinanciranje ARRS možno le za IP-je iz Slovenije, ki se izvajajo v Republiki Sloveniji.

Kontaktni osebi: